— donderdag 1 februari 2024 00:01 | 0 reacties , praat mee

Langverwacht rapport over sociale veiligheid bij NPO wordt vandaag gepresenteerd

Langverwacht rapport over sociale veiligheid bij NPO wordt vandaag gepresenteerd
© Robin Utrecht

Vandaag verschijnt dan eindelijk het langverwachte rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn over de sociale veiligheid bij de publieke omroep. Laatste wijziging: 1 februari 2024, 10:37

Het onderzoek werd ingesteld nadat de Volkskrant in 2022 een artikel publiceerde over vermeend grensoverschrijdend gedrag door Matthijs van Nieuwkerk en de werkcultuur bij het populaire programma De Wereld Draait Door.

Hoewel er in eerste instantie alleen gekeken zou worden naar DWDD werd het onderzoek verbreed nadat meer meldingen binnenkwamen over vergelijkbare gevallen binnen de gehele publieke omroep. De commerciële omroepen zijn niet meegenomen in het onderzoek.

De commissie voerde gesprekken met zo’n tweehonderd mensen. Daarnaast hebben 2500 mensen een vragenlijst ingevuld. De commissie liet dinsdag weten dat de medewerkers met wie is gesproken anoniem blijven.

De presentatie start om 10.30 uur en is via de website van de commissie te volgen.

 

Het overzicht met alle gebeurtenissen rondom het grensoverschrijdend gedrag bij de Nederlandse publieke Omroep is hier te vinden.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee