Hier hadden we het over in 2021 #5: Dansende Kaag

Zes Nederlandse kranten hadden de dag na de Tweede Kamerverkiezingen in maart dezelfde foto op de voorpagina. Die van een op tafel dansende D66-leider Sigrid Kaag.
Het was de enige foto die beschikbaar was van het feestje dat D66 vierde, toen de exit polls forse winst voor de partij voorspelden.
Saillant detail: de foto werd gemaakt door fotograaf Martijn Beekman, die de weken daarvoor als campagnefotograaf van D66 had gewerkt en verspreid via het ANP, zonder de politieke partij als opdrachtgever te vermelden.
Een campagnefoto dus, volgens velen. En daar kwam heibel van.
In de rubriek Foto DNA blikte Beekman zelf terug op de verkiezingsavond en de commotie die volgde op zijn foto. ‘Maar weet je, als ik er niet bij was geweest, was die foto er nu ook niet. Dat beeld staat nu op ieders netvlies gebrand. Best een prettige gedachte.’
Lees het interview met Beekman hier terug:
Foto DNA: Dit zegt Martijn Beekman zelf over zijn foto van Kaag
Het einde van het jaar is een tijd van terugblikken en lijstjes maken. De komende dagen publiceren we daarom de top 10 van thema’s waarover het meest werd gelezen op Villamedia in 2021. De top top 10 tot nu toe lees je hier.
Praat mee