Het best gelezen op Villamedia #8: de jacht op nepnieuws

Nepnieuws, en hoe het fenomeen tegen te gaan, hield de gemoederen ook in 2018 bezig. De discussie kwam al direct in januari tot een hoogtepunt, toen een EU-taakgroep zich ging bezig houden met het opsporen van nepnieuws, en TPO, GeenStijl, De Gelderlander en de NPO beschuldigden van het verspreiden van desinformatie. Na een dagvaarding zwakte de taakgroep, genaamd EU vs Disinfo, de beschuldigingen af.
De Tweede Kamer nam een motie aan om te ijveren voor het opheffen van de wat curieuze club. Maar vooralsnog ziet het er niet naar uit dat de Europese Unie gehoor geeft aan de Nederlandse oproep. Wel dacht minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken in Brussel te kunnen ‘proeven’ dat er steun is voor verdere professionalisering van de taakgroep.
Lees terug:
- Zo opereert het nepnieuwsbureau van de EU
- Kamervragen over EU taakgroep die TPO en GeenStijl als nepnieuws bestempelde
- EU vs. Disinfo trekt ook beschuldigingen Gelderlander in
- Nepnieuwsbureau van de EU wordt niet opgeheven
Het einde van het jaar is een tijd van terugblikken en lijstjes maken. Tot oud en nieuw publiceren we daarom de top tien best gelezen stukken op Villamedia in 2018.
Praat mee