Wereldwijd 488 journalisten in gevangenis
Verspreid over de wereld zitten er op dit moment 488 journalisten in de gevangenis. Dat is het grootste aantal in 25 jaar. Nog eens 65 journalisten worden gegijzeld.
Dat meldt Reporters without borders (RSF) naar aanleiding van een jaarlijkse telling. De meeste journalisten zitten gevangen in China (127), Myanmar (53) en Vietnam (43).
Van de 488 journalisten in de gevangenis zijn er 60 vrouw. Niet eerder was het aantal gevangen genomen vrouwen zo hoog. In 2021 zijn er volgens RSF 46 journalisten om het leven gebracht. Dat is het kleinste aantal sinds de organisatie in 1995 begon met de jaarlijkse telling.
UPDATE CPJ kwam begin deze maand ook met cijfers van journalisten die gevangen zitten. De persvrijheidsorganisatie becijferde dat er 293 journalisten in de cel zitten. Het verschil in aantallen komt onder andere doordat de organisaties vaak andere criteria hanteren.


Praat mee