Webinar: drie tips hoe je de Europese Unie als nieuwsbron kunt gebruiken

Cristina Bellon (La Stampa, La Republica) en Liesbeth Witteman (researchjournalist) leggen op vrijdag 6 oktober in een gratis webinar van een uur uit hoe je de Europese Unie kunt gebruiken als nieuwsbron. In het webinar krijg je drie tips om dit succesvol te doen.
Bellon legt aan de hand van migratie en de Green Deal uit hoe zij verhalen opbouwt en hoe ze de EU gebruikt voor een binnenlandse vertaling. Witteman licht toe waarom ze graag op een toegankelijke manier inzicht wil geven in de politieke structuren in Brussel en Den Haag.
Daarnaast is Simon Trommel uitgenodigd als spreker. Trommel is freelance multimediaal EU-correspondent voor nieuws- en vakmedia, als Binnenlands Bestuur, RTV Oost, iBestuur en andere media en maakt producties over onder meer het klimaat, democratie, politiek-bestuurlijke verhoudingen en sociaal beleid in Europa.
Deze webinar is een introductie op de driedaagse training Wegwijs in de EU - Europees Parlement Trainingsprogramma voor startende journalisten.
Het Liaisonbureau van het Europees Parlement in Den Haag zal de functie van de cursus verduidelijken. De NVJ Academy geeft verder praktische informatie over de driedaagse training.
Meld je hier aan.
De NVJ Academy verzorgt de trainingen van het Europees Parlement Trainingsprogramma voor startende journalisten: wegwijs in de EU in opdracht van het Europees Parlement.
Praat mee