— woensdag 4 november 2020 09:22 | 0 reacties , praat mee

Rotterdamse docent bedreigd om gebruik spotprent in lessen over meningsvrijheid

Rotterdamse docent bedreigd om gebruik spotprent in lessen over meningsvrijheid
De winnende Inktspotprent van Joep Bertrams staat centraal in bedreigingen van een docent aan het Emmauscollege in Rotterdam.

Een docent van het Emmauscollege in Rotterdam is bedreigd vanwege een spotprent die in een lokaal hing. Het betreft de prijswinnende Inktspotprijs-cartoon van Joep Bertrams, die werd gebruikt in lessen over vrijheid van meningsuiting. Het Openbaar Ministerie en de politie nemen de bedreigingen uiterst serieus. Laatste wijziging: 4 november 2020, 09:28

Een foto van de spotprent in het lokaal werd gedeeld op Instagram en kreeg veel reacties, meldde GeenStijl gisteren.

De schoolleiding zegt dat elke context op de gedeelde foto is verdwenen en onderdeel was van een discussie over de vrijheid van meningsuiting en de moord op de Franse docent Samuel Paty. Die werd 16 oktober op straat in zijn woonplaats Conflans-Sainte-Honorine onthoofd door een 18-jarige Tsjetseense terrorist, nadat Paty in lessen cartoons van Charlie Hebdo had besproken.

De school stelt in een verklaring dat de bedreigingen onacceptabel zijn.

De cartoon in kwestie werd door Bertrams gemaakt naar aanleiding van de aanslag op de redactie van Charlie Hebdo.  In de rauwe tekening steekt een onthoofd lichaam alsnog een tong uit naar de moordenaar: het vrije woord is ontsterfelijk.

Vijf jaar na de aanslag op de Charlie Hebdo-redactie, waarbij twaalf doden vielen, is deze vrijheid wankel: er zijn nieuwe taboes ontstaan en ook de onvoorwaardelijke #jesuischarlie lijkt bekoeld.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee