Joseph Kahn nieuwe hoofdredacteur New York Times

Joseph Kahn wordt de nieuwe hoofdredacteur van de New York Times. Dat meldt de krant in een profiel over Kahn. De huidige hoofdredacteur Dean Baquet blijft binnen de organisatie maar krijgt een nieuwe rol.
Baquet was acht jaar hoofdredacteur van de krant. Wat hij precies gaat doen is onbekend; uitgever Arthur Sulzberger zegt in een interne memo dat Baquet “een spannende nieuwe tak” gaat leiden.
In een interne memo aan werknemers wordt Kahn door uitgever Sulzberger omschreven als een “veteraan-journalist” met een “uitmuntende blik op het nieuws”. Kahn werkt al 24 jaar voor de krant. Hij was mede-verantwoordelijk voor internationale expansie van de titel en het uitbouwen van online bereik. De krant heeft nog grotere ambities, om een diverser publiek aan te spreken met onder meer exclusieve lokale sportjournalistiek en randproducten.
Kahn zegt dat onafhankelijke journalistiek in tijden van polarisatie van groot belang is, maar de krant zichzelf als concurrent van andere nieuwsorganisaties als CNN en BBC moet zien.
Praat mee