Inschrijving voor derde ronde Mark Hoogstad Beurs geopend

Journalisten met plannen voor een diepgravend onderzoek over een Rotterdams onderwerp, kunnen zich opnieuw aanmelden voor de Mark Hoogstad Beurs. De inschrijvingen voor die jaarlijkse beurs zijn weer geopend.
Dat meldt het bestuur achter de beurs op haar website. De Mark Hoogstad Beurs is opgericht met het doel ieder jaar één journalist de tijd en ruimte te geven onderzoek te doen. De beurs bestaat uit een eenmalige gift van 10.000 euro. Journalisten die aanspraak willen maken moeten voor 1 november hun voorstel insturen.
In 2020 ontving tv-journalist Justus Cooiman de beurs, die hij gebruikte voor zijn documentaire Insjallah – Nida’s emancipatiestrijd. Vorig jaar ging de beurs naar Jochem van Staalduijne, die daarmee onderzoek deed naar dakloze immigranten in Rotterdam.
De beurs is vernoemd naar de Rotterdamse journalist Mark Hoogstad (zie foto), die in 2018 overleed.
Praat mee