— donderdag 15 oktober 2015 09:04 | 0 reacties , praat mee

Zaman-hoofdredacteur Kenes uit gevangenis

Zaman-hoofdredacteur Kenes uit gevangenis
Behrouz Mehri / AFP

Bülent Kenes, de journalist die vorige week werd opgepakt vanwege kritische Twitter-berichten over de Turske president Erdogan, is weer vrij. Hij mag zijn rechtszaak buiten de gevangenis afwachten, maar mag het land niet verlaten. Laatste wijziging: 15 oktober 2015, 09:07

Elke zondag moet Kenes zich bovendien bij een lokaal politiebureau melden. Persvrijheidsorganisaties hebben Turkse politici, waaronder Erdogan, opgeroepen een dikkere huid te ontwikkelen. Kritiek op het functioneren hoort bij een hoge politieke positie, stellen ze.

De Europese Unie moet in de contacten met Turkije de persvrijheid tot speerpunt maken. De situatie rond vrije pers in Turkije is erbarmelijk, met journalisten en ondersteunend personeel in de gevangenis (Vice-stringer en vertaler Mohammed Ismael Rasool zit nog steeds vast) of uitwijzing van kritische buitenlandse journalisten, zoals de Nederlandse Fréderike Geerdink.

Bekijk meer van

Turkije Today's Zaman
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee