banner festival 23

— vrijdag 27 november 2015, 09:36 | 0 reacties, praat mee

Wetenschappelijke uitgever op zijspoor bij onderzoek met NWO-geld

Martijn Beekman / ANP

Het wordt met belastinggeld betaald, dus moet de opbrengst ervan ook voor iedereen toegankelijk zijn. Dat uitgangspunt gaat NWO, een belangrijke financier van wetenschappelijk onderzoek, hanteren. Dat meldt Trouw (betaald, via Blendle). Wie met geld van NWO onderzoek doet, moet de resultaten meteen gratis toegankelijk maken, en dus niet via wetenschappelijke tijdschriften waarvoor betaald moet worden. Laatste wijziging: 27 november 2015, 10:11

De eis geldt voor elk onderzoek waarvoor vanaf 1 december subsidie wordt gevraagd.

Er is al tijden discussie over toegang via open access en kosten voor abonnementen tussen wetenschappelijke uitgevers en wetenschappelijke tijdschriften. Eind dit jaar loopt een contract af tussen Elsevier en diverse taaltijdschriften en onderhandelingen over een nieuw contract verlopen stroef. NWO gaf in die discussie ook al aan wetenschappelijke tijdschriften te willen ondersteunen. Diverse taaltijdschriften zijn al vertrokken.

Het feit dat wetenschappers moeten betalen om in wetenschappelijke uitgaves te mogen staan en vervolgens een abonnement nodig hebben om de stukken te mogen lezen zet kwaad bloed.

Bekijk meer van

NWO Elsevier

Tip de redactie

Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Colofon

Villamedia is een uitgave van Villamedia Uitgeverij BV

Uitgever

Dolf Rogmans

Postadres

Villamedia Uitgeverij BV
Postbus 75997
1070 AZ Amsterdam

Bezoekadres

Johannes Vermeerstraat 22
1071 DR Amsterdam

Factuurgegevens

Villamedia Uitgeverij BV
Johannes Vermeerstraat 22
1071 DR Amsterdam

Contact

redactie@villamedia.nl

Redactie (tips?)

Chris Helt, hoofdredacteur

Marjolein Slats, adjunct-hoofdredacteur

Linda Nab, redacteur

Lars Pasveer, redacteur

Trudy Brandenburg-Van de Ven, redacteur

Rutger de Quay, redacteur

Nick Kivits, redacteur

Sales

Sofia van Wijk

Emiel Smit

Loes Smit

Webontwikkeling

Marc Willemsen

Vacatures & advertenties

redactie@villamedia.nl

Bereik

Villamedia trekt maandelijks gemiddeld 120.000 unieke bezoekers. De bezoekers genereren momenteel zo’n 800.000 pageviews.

Rechten

Villamedia heeft zich ingespannen om alle rechthebbenden van beelden en teksten te achterhalen. Meen je rechten te kunnen doen gelden, dan kun je je bij ons melden.