— donderdag 4 mei 2023 10:17 | 0 reacties , praat mee

‘VICE op rand van faillissement, merk staat te koop voor 1 miljard dollar’

‘VICE op rand van faillissement, merk staat te koop voor 1 miljard dollar’
Een reportage van VICE News uit 2016.

VICE, het jongerenplatform dat ooit begon als een tijdschrift in het Canadese Ottowa, staat volgens The New York Times op het rand van een faillissement. Laatste wijziging: 4 mei 2023, 10:33

Volgens de Times zou VICE in de komende dagen of weken officieel een faillissement aanvragen. Ondertussen wordt er op de achtergrond koortsachtig gezocht naar een koper. Volgens verschillende goed geïnformeerde bronnen zouden meerdere mediabedrijven interesse hebben getoond.

Amper vijf jaar geleden was het merk zo’n 5,7 miljard in Amerikaanse dollars waard. Momenteel zou het merk te koop staan voor een fractie van dat bedrag - The Guardian en The New York Times schrijven beide over een bedrag van ‘rond de één miljard dollar’. Als er geen koper gevonden wordt, dan zal de grootste aandeelhouder van het bedrijf, Fortress Investment Group, de zaken tijdelijk overnemen en het merk verkopen op een veiling.

Andere aandeelhouders in het bedrijf, waaronder Vice en Fox, zouden inmiddels hun investeringen hebben afgeschreven. Deze week maakte VICE al bekend dat het zal stoppen met nieuwsplatform Vice World News. Nancy Dubuc, de hoogste baas van het platform, verliet het bedrijf dit jaar na vijf jaar.

Het nieuws over het mogelijke faillissement volgt kort na de aankondiging dat Buzzfeed haar journalistieke platform zal staken. Bij Buzzfeed zullen zo’n 180 werknemers worden ontslagen.

De snelle val van zowel Buzzfeed als VICE - allebei platformen die vanaf 2010 peilsnel in opkomst raakten - is volgens kenners te wijten aan dat ze de transitie naar andere platformen zoals YouTube en TikTok onvoldoende konden bijbenen. Op de Nederlandstalige website van VICE worden slechts nog mondjesmaat artikelen gepubliceerd - het merendeel van de artikelen zijn vertalingen van VICE-artikelen uit andere landen.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee