The Correspondent haalt nog eens 8 ton binnen voor lancering in VS

The Correspondent ontvangt 800.000 euro (950.000 dollar) van de charitatieve instelling Omidyar Network om de start van het journalistieke platform in het Engels mogelijk te maken. Dat brengt het totaal bedrag dat beschikbaar is op 1,8 miljoen dollar. Er is nog een beetje extra nodig, laat mede-oprichter Ernst-Jan Pfauth weten in een blog post.
Nishant Lalwani, directeur bij Omidyar Network’s wordt in de blog post geciteerd dat zijn organisatie gelooft in het abonnementenmodel dat The Correspondent nastreeft en vertrouwen heeft in de manier waarop de nieuwe organsiatie wil werken aan vertrouwen van lezers, diversiteit en data privacy.
The Correspondent werkt vanuit Amerika aan de lancering in het Engels. De reclamecampagne wordt wereldwijd opgezet, laat Pfauth weten. Daarvoor wordt samengewerkt met het bureau Blue State Digital dat ervaring heeft met onder meer de campagne van oud-president Barack Obama.
De nieuwe geldschieter Omidyar Network is een fonds van eBay-oprichter Pierre Omidyar, die vijf jaar geleden met 200 miljoen ook aan de wieg stond van het onderzoeksjournalistieke onlinemedium The Intercept. Omidyar Network neemt zitting in een nog te vormen raad van commissarissen die toezicht gaat houden op het bestuur van The Correspondent.
De campagne zal ergens in de komende twaalf maanden van start gaan, zegt Pfauth in de Volkskrant.
Meer in de blog post van Eernst-Jan Pfauth en in de Volkskrant.
Praat mee