Sjirk Kuijper, hoofdredacteur Nederlands Dagblad, stopt

Na bijna negen jaar legt Sjirk Kuijper bij het Nederlands Dagblad zijn taken als directielid en hoofdredacteur neer. Hij hoopt dat hij daarna bij de krant kan blijven. 'Maar mijn opvolger moet dat wel zien zitten, ik zal van niemand iets eisen.'
De reden om te stoppen komt voort uit een afspraak die Kuijper begin 2013, toen hij aantrad, met zichzelf maakte: zie deze baan als een ambtstermijn en blijf niet te lang ‘aan de macht’. “Tijdens mijn hele loopbaan ben ik mensen, vooral mannen, tegengekomen die te lang zijn doorgegaan als baas. Ze raakten verslaafd aan het werk, het inkomen, het podium en de positie. Ze konden niet meer loslaten wat ze hadden en hadden geen vertrouwen dat anderen hun werk minstens zo goed konden doen. Zo wilde ik niet worden.”
Per 1 januari 2022 legt Kuijper zijn taak als directielid neer, waarna de directie eenkoppig zal verder gaan in de persoon van Rinder Sekeris. Daarnaast heeft Kuijper aangegeven te willen stoppen als hoofdredacteur. Wanneer hij precies aftreedt, is nog onbekend. Dat hangt van de snelheid af waarmee een opvolger wordt gevonden.
“Ik hoop dat ik drie, vier dagen aan de krant verbonden kan blijven als auteur. Dat ik mij volledig kan richten op het schrijven van commentaren en analyses. Maar goed: de nieuwe hoofdredacteur moet dat wel zien zitten. Ik zal van niemand iets eisen.”
Mocht een vervolg bij de krant er niet in zitten, heeft Kuijper nog een plan B. “Het duurt nog tien jaar tot mijn pensioen, dus ik heb nog tijd om iets heel anders te gaan doen. Ik speel met het idee om mijn bus- of vrachtwagenrijbewijs te gaan halen. Het kan een fantasietje blijven, maar wie weet.” Meer bij het Nederlands Dagblad
Praat mee