— donderdag 26 april 2018 08:52 | 0 reacties , praat mee

Pulitzer-winnende #metoo-zoektocht wordt verfilmd

Pulitzer-winnende #metoo-zoektocht wordt verfilmd
De redactie van de New York Times, waar een groot deel van de film zich zal afspelen | Wikimedia

Er komt een film over het onderzoek dat de New York Times deed naar het wangedrag van filmproducent Harvey Weinstein, hetgeen uiteindelijk leidde tot een wereldwijde 'me too'-beweging. Het wordt geen film over Weinstein of zelfs de slachtoffers, maar bovenal over het journalistieke proces. Laatste wijziging: 26 april 2018, 08:54

Producent Annapurna Pictures en Plan B Entertainment zeggen in de New York Times dat de film qua toon vergelijkbaar zal zijn met Spotlight, over het onderzoek van dagblad The Boston Globe naar seksueel misbruik binnen de katholieke kerk. Die kalme, bepaald niet opzichtige film won in 2016 twee Oscars.

De journalisten achter de stukken over Weinstein en metoo wonnen vorige week een Pulitzer voor hun werk.

De film heeft nog geen titel; ook is niet bekend wie het script zal schrijven. In het verleden heeft studio Annapurna films geproduceerd met The Weinstein Company, dat inmiddels in surseance van betaling verkeert.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee