— dinsdag 22 juni 2021 08:13 | 0 reacties , praat mee

Aanhouding na gooien vuurwerk richting journalisten Omroep West

Aanhouding na gooien vuurwerk richting journalisten Omroep West
© ANP | VRPress

UPDATE De politie heeft een 20-jarige Hagenaar aangehouden voor het gooien van vuurwerk richting een verslaggever en cameravrouw van Omroep West.

De omroep had aangifte gedaan van geweldpleging tegen personen. Afgelopen donderdagavond werd er, na de overwinning van het Nederlands Elftal op Oostenrijk, vuurwerk naar een verslaggever en cameravrouw gegooid. De journalisten waren bezig met een interview toen vlak achter hen zwaar vuurwerk afging. Dit zorgde voor oorpijn bij de twee. Daarnaast liep een passerende auto ook schade op.

De man werd dezelfde avond al aangehouden voor het gooien van vuurwerk, de aangifte van Omroep West is later aan de zaak toegevoegd, meldt de omroep.

Wellicht waren de journalisten niet het werkelijke doelwit. Zo vertelt de verslaggever dat er achter hen ook politiepaarden stonden. ‘Misschien wilden ze de politiepaarden achter ons laten schrikken. Toen ik me omdraaide stond een paard op een meter afstand van mij te steigeren.’ Desalniettemin is er aangiftegedaan.

De Haagse burgemeester Jan van Zanen staat achter Omroep West: ‘Het belagen van journalisten geeft geen pas. Vrije journalistiek hoort bij een vrije samenleving en er is geen enkele reden dat werk te belemmeren.’

Meer bij Omroep West

 

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee