— dinsdag 15 februari 2022 12:30 | 0 reacties , praat mee

NRC: John de Mol overweegt stappen tegen de overheid om kosten FM-licenties

NRC: John de Mol overweegt stappen tegen de overheid om kosten FM-licenties
© Jeroen Jumelet / ANP

Ondanks een lobby in de Tweede Kamer moeten commerciële radiozenders miljoenen euro's betalen om te blijven uitzenden op FM-frequenties. John de Mol overweegt stappen tegen de overheid, meldt NRC. Laatste wijziging: 15 februari 2022, 12:31

Het bedrijf van John de Mol moet de komende drie jaar ruim 29,3 miljoen euro betalen om de FM-licentie van de drie radiostations Sky Radio, Radio 538 en Radio 10 te behouden. De betaling voor het eerste jaar moest voor vandaag binnen zijn bij het Agentschap voor Telecom, anders verlopen de licenties op 1 september. De nieuwe FM-frequenties hebben een looptijd tot 1 september 2025.

Er is al langer kritiek op de prijzen. 2020 was een crisisjaar voor de meeste commerciële zenders. Door corona stortte de advertentiemarkt met 50 miljoen euro in, rekent Paul Römer, die naast directeur van de radiotak van Talpa Network ook voorzitter is van de Vereniging Commerciële Radio (VCR), een organisatie die opkomt voor de belangen van commerciële radiozenders. “De radiomarkt is in 2021 goed hersteld, maar daarmee is de corona-tik nog lang niet ingelopen.” Römer meent dat de markt “zeven tot dertien keer teveel” betaalt voor de verlenging van de FM-frequenties.

Ook zou het raar zijn om de prijzen te handhaven, terwijl de vraag vermindert: het aantal luisteraars neemt af als gevolg van de opkomst van digitale concurrentie.

De prijzen voor de FM-frequenties zijn overigens een fractie van de bedragen die in 2003 werden betaald toen de overheid de FM-kavels veilde. Die verkoop leverde toen 287 miljoen euro op. Meer bij NRC

Bekijk meer van

Talpa John de Mol FM
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee