— dinsdag 15 augustus 2017 13:13 | 0 reacties , praat mee

Mysterie rond verdwenen Zweedse journaliste duurt voort

Mysterie rond verdwenen Zweedse journaliste duurt voort
De UC3 Nautilus wordt in de haven van Kopenhagen op de kade gehesen voor onderzoek | Jens Noergaard Larsen / EPA

Denemarken is in de ban van de verdwijning van de Zweedse journaliste Kim Wall, die op reportage was met de 46-jarige Deense ondernemer en uitvinder Peter Madsen. Die had een compacte onderzeeër gebouwd, maar deze UC3 Nautilus zonk vorige week in de baai van Køge, ten zuiden van Kopenhagen. Madsen werd gered, maar van Wall ontbreekt elk spoor. Laatste wijziging: 21 augustus 2017, 13:29

Madsen ontkent dat hij Wall iets heeft aangedaan, maar het is volgens de politie inmiddels duidelijk dat de onderzeeër met opzet is afgezonken. Toen de politie de UC3 Nautilus weer boven water had, bleek het gevaarte leeg.

De vriend van freelancer Kim Wall (onder meer New York Times, Guardian) sloeg vorige vrijdag alarm toen zijn vriendin niet thuis kwam. Madsen zegt dat hij Wall drie uur na hun ontmoeting heeft afgezet bij de haven van Kopenhagen. Daarna zou de onderzeeër in problemen zijn geraakt; Madsen werd door een passerende boot opgepikt vlak voordat de onderzeeër zonk.

De politie vermoedt dat Wall iets is aangedaan en ziet de boot als een mogelijke plaats delict.

Bekijk meer van

Peter Madsen Kim Wall Denemarken
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee