Ledenvergadering stuurt bestuur NVJ naar Raad voor de Journalistiek rond ‘kwestie Van Hout’

De ophef over de samenwerking tussen journalist Bas van Hout en inlichtingendienst AIVD leidt niet tot royement, dat is het resultaat van discussie tijdens de Algemene ledenvergadering (ALV), afgelopen zaterdag. Wel werden twee moties aangenomen, waarin het samenwerken met inlichtingendiensten "in geen enkel geval aanvaardbaar" wordt genoemd.
Een andere motie draagt het NVJ-bestuur op bij de Raad van Journalistiek een ambtshalve uitspraak te vragen over deze aangelegenheid. Tijdens de ALV werd ‘de kwestie Van Hout’ niet beslecht met een royement, maar volledig van tafel is die evenmin.
“Dit betreft immers een statutaire verantwoordelijkheid van het bestuur en hieraan dient bovendien een zorgvuldig traject van hoor en wederhoor vooraf te gaan. Pas indien en nadat het bestuur tot een royement zou besluiten, kan het betrokken lid in beroep gaan bij de ALV”, schrijft de NVJ in een kort verslag van vergadering.
Volgens de beroepsvereniging liepen de emoties tijdens de discussie soms hoog op. De aanwezigen keurden samenwerking van een journalist met een inlichtingendienst af als schadelijk voor de beroepsgroep.
Praat mee
1 reactie
robert dulmers, 27 juni 2019, 17:06
Mijn verzoek aan het NVJ Hoofdbestuur tot het royement van NVJ-lid en collega Bas van Hout ligt nog steeds op tafel en wordt ook niet ingetrokken. Ik waardeer de moties die de Algemene Ledenvergadering heeft aangenomen.