— vrijdag 21 november 2025 07:32 | 0 reacties , praat mee

Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen
© ANP / Gouke Moes

Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. Laatste wijziging: 21 november 2025, 07:35

De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

Het idee komt uit de onderhandelingen tussen de toenmalige regeringspartijen en een deel van de oppositie eind vorig jaar om onderwijsbezuinigingen terug te draaien.

50 miljoen extra
Daarvoor werd bovenop eerder afgesproken bezuinigingen 50 miljoen euro extra uit het budget van de NPO gehaald. Daar stonden de extra inkomsten uit reclame tegenover.

Het voorstel van Moes wordt vrijdag samen met een breder financieel plan voor de NPO besproken in de ministerraad. Daar moet eerst goedkeuring worden gegeven. Daarna moet het ook nog worden aangenomen door de Tweede Kamer.

Bekijk meer van

NPO Gouke Moes
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee