Facebook vraagt experts te kijken naar schorsing Trump

Facebook heeft een groep van onafhankelijke experts gevraagd om een oordeel te vellen over de schorsing van Donald Trump. De profielen van de Amerikaanse oud-president werd op 7 januari geblokkeerd op Facebook en Instagram, naar aanleiding van de bestorming van het Capitool.
De onlangs opgerichte toezichthoudende raad van Facebook gaat oordelen of Trumps profielen afgesloten moeten blijven. Tot die tijd blijven de profielen hoe dan ook afgesloten. Onder de experts bevinden zich onder andere juristen, mensenrechtenactivisten, journalisten, een Nobelprijswinnaar een een voormalige premier van Denemarken.
Facebook is niet het enige platform dat de profielen van Trump schorste. Ook Twitter verwijderde het profiel van de oud-president. Naast lof oogstten de techbedrijven ook veel kritiek, dat leidde tot veel discussie over hun macht. Meer bij Trouw
Praat mee