Facebook verwijdert pagina’s van Myanmarese staatsomroep en junta

Facebook heeft maandag pagina's van de Myanmarese staatsomroep MRTV verwijderd, omdat die zouden aanzetten tot geweld. Zondag deed het social mediabedrijf dat ook al met pagina's van het Myanmarese leger, meldt NU.nl.
De staatstelevisie waarschuwde inwoners dat demonstreren tegen de coup mogelijk “levens zal kosten”. De verklaring is volgens het bedrijf in strijd met Facebooks beleid tegen geweld en opruiing.
Zondag gebeurde hetzelfde bij pagina’s van het Myanmarese leger, een dag nadat twee demonstranten werden gedood toen de politie het vuur opende op de demonstranten, die daar waren uit protest tegen de coup die de junta begin februari pleegde. De junta, lokaal bekend als de Tatmadaw, had een eigen nieuwspagina op Facebook onder de naam ‘Tatmadaw True News Information’. Die pagina is nu verwijderd, zegt Facebook.
Eerder deze week blokkeerde de militaire junta toegang tot Wikipedia in het land. De toegang tot Facebook, Instagram, Twitter en WhatsApp was al langer geblokkeerd. Volgens monitoringsorganisatie Netblocks worden internetverbindingen al een week elke avond na 18.00 uur tijdelijk uitgeschakeld.
Confirmed: #Myanmar has entered its second week of nightly internet shutdowns with service cut for the eighth consecutive night.
— NetBlocks (@netblocks) February 21, 2021
Real-time network data show connectivity down to just 13% of ordinary levels as of 1 am local time; incident ongoing 📉
📰https://t.co/Jgc20OBk27 pic.twitter.com/tVqr03Ud8K
De junta heeft zelf nieuwe telecomwetgeving opgesteld, die het telecom- en internetaanbieders verplicht om informatie over gebruikers te delen en actief inhoud te verwijderen dat “haat zaait, eenheid en rust dreigt te verstoren of geruchten of nepnieuws verspreidt”.
Meer bij NU.nl / Reuters I / Reuters II
Praat mee