Egypte: vier journalisten aangeklaagd om één artikel
In Egypte zijn vier journalisten aangeklaagd voor de inhoud van één artikel, waarin werd bericht over een corruptie-onderzoek binnen een politieke partij die banden heeft met president al-Sisi. Het viertal is volgens de aanklacht schuldig aan het fabriceren van nepnieuws.
De aanklacht tegen online publicatie Mada Masr werd aangebracht door de Partij van de Toekomst van de Natie (PvdTvdN), de grootste partij binnen het Egyptische parlement. Mada Masr, een online platform dat in 2013 werd opgericht, schreef over een intern corruptie-onderzoek en aanstaande plannen de partij op te schudden.
Direct na het verschijnen van het stuk stapte PvdTvdN naar de rechter. Gisteren werden journalisten Lina Attalah, Beesan Kassab, Rana Mamdouh en Sara Seif Eddin in staat van beschuldiging gesteld, aldus de New York Times
Volgens de partij hebben de vier zich naast nepnieuws (een dankbare go-to voor repressieve regimes, red.) schuldig gemaakt aan belediging, smaad en diffamering.
Ook zou de site zonder medialicentie werken, maar Mada Masr stelt dat het al sinds 2018 probeert zo’n licentie aan te vragen.
De site staat achter de berichtgeving, zei het eerder deze maand.


Praat mee