— vrijdag 4 juni 2021 08:39 | 0 reacties , praat mee

Australische nieuwsmedia krijgen boete voor breken publicatieverbod

Australische nieuwsmedia krijgen boete voor breken publicatieverbod
Kardinaal George Pell in het Vaticaan - © ANP

De rechtbank in Australië heeft vrijdag twaalf Australische nieuwsmedia beboet voor het breken van een publicatieverbod. De kranten brachten verhalen over de Australische kardinaal George Pell. Hij werd in 2018 veroordeeld voor seksueel misbruik, maar werd vorig jaar alsnog vrijgesproken door het Australische hooggerechtshof.

De rechtbank had het publicatieverbod opgelegd omdat er ten tijde van de zaak tegen Pell nog een twee rechtszaak in voorbereiding was. De rechters wilden niet dat verhalen in de media de rechters in die tweede zaak zouden beïnvloeden.

Naast de twaalf mediaorganisaties moesten ook achttien journalisten zich in februari bij de rechter melden voor het schenden van het publicatieverbod. Ze probeerden het verbod te omzeilen door te verwijzen naar internationale media die over de zaak van Pell schreven, of door omslachtige koppen te gebruiken. Tijdens de rechtszaak, waar de mediabedrijven en journalisten minachting van het hof werd verweten, boden ze al excuses aan.

In totaal legde de rechter voor 1,1 miljoen Australische dollar aan boetes op (omgerekend zo’n 700.000 euro). De krant The Age kreeg met 284.000 euro de hoogste boete. Meer bij NU.nl

Bekijk meer van

George Pell Australië
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee