Turkije zet Wikipedia op zwart

De Turkse autoriteiten hebben toegegeven de toegang tot de online encyclopedie Wikipedia te hebben geblokkeerd. Volgens het ministerie van Telecommunicatie weigert Wikipedia artikelen te verwijderen waarin wordt gesuggereerd dat Turkije samenwerkt met terroristische organisaties.
Turkey Blocks, een groep die het internetverkeer in Turkije monitort, ontdekte de blokkade zaterdagochtend. Omdat het volgens de autoriteiten niet mogelijk is een enkel artikel op zwart te zetten, is de gehele encyclopedie niet meer te bereiken.
Turkije blokkeerde in het verleden al (tijdelijk) de toegang tot diensten als Facebook, Twitter, Whatsapp, Youtube en de NOS.
De greep van de overheid op de media werd zaterdag ook versterkt met een verbod op datingprogramma’s op radio en televisie. Over de veel bekeken programma’s, die hoge advertentie-inkomsten genereren, woedt in Turkije al maandenlang een maatschappelijk debat. In petities is opgeroepen tot een verbod en parlementariërs van alle politieke richtingen hebben de shows bekritiseerd omdat ze een verderfelijke invloed zouden hebben op het familieleven. Meer bij De Morgen / ANP via NU.nl Business Insider
Praat mee