— vrijdag 20 oktober 2023 13:30 | 0 reacties , praat mee

Tim Hofman doet aangifte tegen man die naar BNNVARA-gebouw kwam om hem te vermoorden

Tim Hofman doet aangifte tegen man die naar BNNVARA-gebouw kwam om hem te vermoorden
Tim Hofman (BOOS) in gesprek met de Amerikaanse senator Bernie Sanders in debatcentrum De Balie - © ANP PHIL NIJHUIS

Het BNNVARA-programma BOOS heeft de openingsaflevering van het nieuwe seizoen gewijd aan de man die gewapend naar het pand van BNNVARA kwam om Tim Hofman te doden. De 41-jarige man uit Breda werd aangehouden door de politie en zit nog steeds vast. Hofman heeft aangifte gedaan van poging tot doodslag en moord.

In de bijna dertig minuten durende aflevering van BOOS zijn beelden te zien van de verdachte. De man betrad aan het einde van de middag het BNNVARA-gebouw voor een handtekening van Hofman. Dat verzoek werd afgewezen.

‘s Avonds keerde de verdachte terug, Hofman was toen al niet meer aanwezig op het Mediapark. De man benaderde opnieuw de receptie en liet volgens de presentator van BOOS weten: ‘Ik zeg het alvast: ik kom Tim Hofman doodschieten.’ Hij verklaarde een pistool bij te hebben en was bereid het wapen te overhandigen aan de beveiliger.

Pand inmiddels extra beveiligd
Hofman en zijn team vertellen dat zij zijn “geschrokken” van de man, die gewapend het BNNVARA-pand in Hilversum was binnengelopen. Het pand, waar ook omroepen Human en VPRO in gevestigd zijn, is inmiddels extra beveiligd. Dat vertelt een redactrice van BOOS in de aflevering.

Over de verdachte zegt Hofman, die een verklaring van de man heeft gelezen, dat hij zou kampen met “mentale problematiek”. De man zou gezegd hebben dat hij “namens Al Qaida” kwam, maar dat zou vooral bedoeld zijn geweest om “intimiderend over te komen”. Door Hofman te doden zou hij een signaal hebben willen afgeven aan de samenleving, gericht op “extreemlinkse personen”.

Het Openbaar Ministerie liet eerder al weten dat de man wordt verdacht van voorbereidingshandelingen voor moord, het bezit van een vuurwapen en bedreiging. De verdachte moet eind dit jaar voor de rechter verschijnen. De eerste inleidende zitting vindt plaats op 20 december.

Bekijk meer van

Tim Hofman
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee