The Voice opgeschort vanwege grensoverschrijdend seksueel gedrag

UPDATE RTL en producent ITV hebben besloten het programma 'The Voice of Holland' voorlopig niet uit te zenden. Aanstaande donderdag komt het BNNVARA-programma BOOS met een uitzending over seksueel overschrijdend gedrag bij de talentenjacht. RTL en productiemaatschappij ITV hebben een extern onafhankelijk onderzoek aangekondigd. De gevolgen voor het programma zijn nu al enorm.
we hebben hier ontzettend lang en zorgvuldig aan gewerkt, aankomende donderdag zenden we onze aflevering over The Voice Of Holland uit, later vandaag volgt meer info.https://t.co/ooq3lTAJwr
— Tim Hofman (@debroervanroos) January 15, 2022
In het persbericht meldt BNNVARA verder: “In het voorjaar van 2021 ontving de redactie van BOOS verhalen over vermeend seksueel overschrijdend gedrag binnen The Voice of Holland. Er volgde een oproep van BOOS-presentator Tim Hofman waarin hij vroeg of er meer mensen zijn die iets hebben meegemaakt bij talentjachten die niet door de beugel kunnen. Er volgden tal van reacties van mensen die zeggen slachtoffer of getuige te zijn van machtsmisbruik en seksueel overschrijdend gedrag bij The Voice. Het gaat daarbij niet alleen om aanklachten tegen Jeroen Rietbergen, maar om aanklachten tegen meerdere personen binnen het programma.”
Zo heeft bandleider Jeroen Rietbergen zijn betrokkenheid toegegeven middels een bekentenis en spijtbetuiging aan BNNVARA. Hij stapte zaterdag per direct op.
Linda de Mol, partner van Rietbergen, laat in een verklaring weten haar werkzaamheden de komende periode neer te leggen in de hoop alles een plek te kunnen geven. Ook geeft ze aan dat ze haar relatie met Rietbergen heeft verbroken.
Ook tegen coach Ali B. is aangifte gedaan. De rapper ontkent alle beschuldigingen. Hij zegt in een reactie nooit misbruik te hebben gemaakt van zijn positie en zich nooit seksueel grensoverschrijdend te hebben gedragen. Hij is is bereid om aan alle onderzoeken mee te werken.
Nadat zaterdag de aantijgingen opdoken van seksueel ongepast gedrag laat coach Anouk in een filmpje op Instagram weten op te stappen. “Ik wil niet werken op een plek waar jarenlang een aantal mannen misbruik hebben gemaakt van hun positie en waar er bewust voor is gekozen om het stil te houden en om de andere kant op te kijken. Dat kan echt niet. Dan heb je echt een structureel probleem. Ik wil daar geen onderdeel van zijn.”
Ook sponsoren haken af. Sponsors Lidl en T-Mobile hebben aangekondigd de samenwerking met The Voice per direct te stoppen. Meer bij AD / Het Parool / RTL Nieuws / NOS / Adformatie / de Volkskrant / NRC
Jongeren die een probleem hebben en daar zelf geen oplossing voor vinden, kunnen zich opgeven voor het YouTube-programma BOOS. Die problemen lopen uiteen van ruzies met een huisbaas en oplichting via Marktplaats tot grote maatschappelijk thema’s. Villamedia had in 2016, het jaar dat hij net was gestart met het programma, een interview met hem over zijn drijfveren. Hij gaf aan een agenda te hebben namelijk: “opkomen voor de vrijheid van jonge mensen. De vrijheid van geest. Over alles kunnen praten.” Inmiddels zijn er al meer dan 250 afleveringen verschenen.
Praat mee