— woensdag 29 mei 2024 07:48 | 0 reacties , praat mee

Tegen voormalig advocaat en presentator Khalid Kasem is begin april aangifte gedaan om oplichting

Tegen voormalig advocaat en presentator Khalid Kasem is begin april aangifte gedaan om oplichting
© ANP / Patrick Harderwijk

Tegen voormalig advocaat en presentator Khalid Kasem is begin april aangifte gedaan om oplichting, dat bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving van het AD. Volgens de krant is de aangifte gedaan door een advocaat, maar hier wil het OM niks over zeggen. Laatste wijziging: 29 mei 2024, 07:49

Het AD bracht begin januari naar buiten dat Kasem in zijn tijd als advocaat onder meer een ambtenaar van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zou hebben omgekocht om een cliënt eerder vrij te krijgen. De krant zou hier opnames van hebben.

Eind maart meldde de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten geen aanwijzingen te hebben gevonden voor omkoping, of pogingen daartoe, van selectiefunctionarissen door de presentator. Degene die de aangifte heeft gedaan is het niet eens met dit oordeel. Een woordvoerder van het OM laat weten dat eerst het onderzoek van de Rijksrecherche wordt afgewacht voordat de aangifte beoordeeld wordt. Hij weet niet hoelang dit nog duurt.

Bekijk meer van

Khalid Kasem
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee