— donderdag 23 januari 2025 14:30 | 0 reacties , praat mee

Stijn Hustinx aan het hoofd van nieuw initiatief ‘Bureau ADR’

Stijn Hustinx aan het hoofd van nieuw initiatief ‘Bureau ADR’
Het AD wil met Bureau ADR de beste Nederlandse binnenlandredactie vormen. | ANP

DPG Media heeft Stijn Hustinx benoemd tot adjunct-hoofdredacteur voor het nieuwe Bureau ADR. Hustinx werd afgelopen zomer chef op de centrale AD-redactie, maar begint nu aan een geheel nieuwe functie. Bureau ADR is binnen DPG Media een overkoepelende news desk: waar het AD, de zeven regionale titels van het AD, de zeven regionale titels in Oost- en Zuid-Nederland en IndeBuurt bij zijn aangesloten. Laatste wijziging: 30 januari 2025, 10:49

Bureau ADR valt onder de ADR-hoofdredacteuren, maar krijgt chefs die naast Hustinx werken. Sollicitatieprocedures daarvoor zijn gestart. Omdat er al meerdere chefs zijn op de centrale redactie, wordt Hustinx’ achtergelaten functie niet ingevuld.

ADR, de organisatorische samenwerking van alle regionale DPG Media-titels, bestaat al sinds 2015. Dit nieuwe bureau moet leiden tot “de beste producties voor héél het ADR-gebied”. Het bureau moet de beste binnenlandredactie van het land gaan vormen, stellen de hoofdredacteuren van de diverse AD-(regio)titels in een gezamenlijke mail.

“Omdat dit een geheel nieuwe functie is - in een geheel nieuwe organisatorische opzet - zal het voor een deel pionieren worden”, aldus de hoofdredacteuren. Hustinx postte op LinkedIn een interview met zichzelf over de nieuwe functie én het Bureau ADR:

Hustinx: “Wij zorgen ervoor dat we van al die titels volledig op de hoogte zijn van wat de plannen zijn, wij zorgen voor overzicht van en voor al die titels. Wij hebben zicht op al die journalistieke parels die we met zijn allen dagelijks maken. Juist daardoor zullen we veel beter in staat zijn de beste verhalen zo goed mogelijk voor het voetlicht te brengen én in onze schijnwerpers te zetten. Daarbij zullen we voor veel meer samenwerking zorgen dan nu het geval is.”

De nadruk komt dus te liggen op intensievere samenwerking rondom “de thema’s en onderwerpen die ons allemaal aangaan” en “weten wat we op alle plekken in het land doen”, aldus de hoofdredacteuren. “Dat zullen we in een steeds sneller veranderend medialandschap hard nodig hebben.”

Bekijk meer van

Stijn Hustinx Bureau ADR
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee