‘Russia Today grossiert in partijdige reportages’

Ofcom, de Britse evenknie van het Commissariaat voor de Media, heeft felle kritiek geleverd op een serie korte documentaires van de Russische nieuwszender Russia Today. De serie "Waarheidszoekers: de Genocide in het Oosten van Oekraïne" van afgelopen juli is volgens een rapport 'ernstig in conflict met Ofcom-regels'.
Het ontbrak in de serie volledig aan balans en onpartijdigheid, stelt Ofcom. De toezichthouder kan over Russia Today oordelen omdat het met Engelstalige uitzendingen in Engeland actief is. De journalistieke kwaliteit van een andere editie van ‘Waarheidszoekers’ werd door Ofcom ook bekritiseerd: zo stelde Russia Today dat de media een chemische aanval in Syrië in scène hadden gezet.
In de voice-over werd beweerd dat de BBC de chemische aanval had geënsceneerd. De omroep diende een klacht in bij Ofcom, die gegrond werd verklaard. Ook in een reportage over Oekraïense vluchtelingen ontbrak het bij Russia Today aan onpartijdigheid, aldus de Ofcom. Russia Today heeft alle uitzendingen van ‘Waarheidszoekers’ van de site gehaald en zal geen nieuwe afleveringen meer produceren, aldus de zender.
Russia Today-hoofdredacteur Margarita Simonyan stelde in een reactie ‘teleurgesteld’ te zijn over de uitspraak van Ofcam. De bewuste afleveringen zijn indertijd niet eens in Engeland uitgezonden, aldus Simonyan.
Praat mee