— vrijdag 29 mei 2020 09:03 | 0 reacties , praat mee

Pim Fortuyn Prijs voor Jort Kelder

Pim Fortuyn Prijs voor Jort Kelder
© ANP / Danny van den Berg

Programmamaker Jort Kelder ontvangt dit jaar de Pim Fortuyn Prijs, een prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die strijden voor het vrije woord en taboes durven doorbreken. De 55-jarige Kelder krijgt de prijs omdat hij zich “met verve mengt in het nationale debat”. Laatste wijziging: 29 mei 2020, 09:04

Dat heeft jurylid Joost Eerdmans vrijdag bekendgemaakt, meldt het Algemeen Dagblad. Over Kelder zegt de jury: “Ten tijde van de lockdown brak hij als eerste publiekelijk een lans voor het overleven van de economie en een snelle lock-out.”

De jury refereert daarmee aan een uitspraak die Kelder deed bij Omrop Fryslân, waarin hij stelde dat de corona-lockdown vooral bedoeld was om “80-plussers die te dik zijn en gerookt hebben” te redden. Kelder: “Op een gegeven moment moet er gewoon een belangenafweging komen: hoeveel economische schade is ons het redden van mensen die waarschijnlijk daarna binnen twee jaar waren doodgegaan waard?”

Bekijk meer van

Pim Fortuyn Prijs Jort Kelder
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee