Pieter Waterdrinker gestopt als Rusland-correspondent De Telegraaf

Journalist en schrijver Pieter Waterdrinker is gestopt als freelance correspondent voor De Telegraaf in Rusland. Hij gaat als freelance journalist wel verder voor andere opdrachtgevers. Zo verving hij onlangs bij de Volkskrant twee columnisten die met vakantie waren.
Waterdrinker heeft bijna 30 jaar voor de krant gewerkt en bijna een kwart eeuw als correspondent, schrijft hij in een afscheidsbericht aan Telegraaf-collega’s in een besloten groep op Facebook. Hij vindt het na zo’n lange periode mooi geweest en de inkomsten als schrijver van boeken trekken iets aan, zodat dat ook mogelijk is.
Hij was graag doorgegaan bij De Telegraaf met een column. Op Facebook beschrijft hij zijn teleurstelling dat het daar niet van is gekomen. ‘Dertig jaar trouw aan een krant waarvoor ik veel opzij heb gezet, meermaals mijn leven heb gewaagd, is kennelijk in deze tijden niets meer waard.’
Paul Jansen, hoofdredacteur van de krant, respecteert het besluit van Waterdrinker om te stoppen als correspondent. ‘We waren in overleg over een column en op zich ook geïnteresseerd. Pieter wist nog niet precies welke kant het op zou gaan en ik heb hem toen om een proefcolumn gevraagd. Daartoe was hij niet bereid en daar is het toen gestopt.’
De Telegraaf heeft nog geen opvolger voor Waterdrinker in Rusland benoemd.
Praat mee