Donna Gijsman aan de slag bij SPILNEWS: ‘Veel mensen hebben behoefte aan positief en luchtig nieuws’
Donna Gijsman begint vanaf november als Entertainment & Lifestyle presentatrice bij SPILNEWS. “Ik kijk er heel erg naar uit om meer op pad te gaan, om echt met mensen te spreken. Vooral met jongeren, dat ik echt het nieuws met hen bespreek en dit niet alleen naar ze uitspreek vanuit een studio”, vertelt ze in gesprek met Villamedia.
SPILNEWS is een online medium dat zich vooral richt op verhalen die voor jongeren dichtbij voelen en probeert hen op een toegankelijke manier in verbinding te brengen met nieuws.
“Ik heb mezelf bij het produceren van nieuws soms een beetje een vreemde eend in de bijt gevoeld, omdat het nieuws vaak negatief en best wel heftig is. Veel mensen hebben wat meer behoefte aan positief en luchtig nieuws en ik denk dat ik daar ook een van ben.”
Vertrek
Eind augustus maakte Donna via tiktok haar vertrek bij NU.nl bekend. Hierop volgden veel reacties.
“Ik had zelf eigenlijk totaal niet door dat het voor mensen echt een ding was dat ik vertrok.” Ze kreeg reacties zoals: ‘Neeeee, jouw stem was juist zo fijn om naar te luisteren’ of ‘Ik ga je zo erg missen bij NU.nl, jij maakte het nieuws zo leuk om naar te kijken’.
Waarom Donna precies weggaat bij NU.nl wil ze zelf liever niet toelichten. Wel maakte ze via LinkedIn bekend zelf de keuze te hebben gemaakt voor haar vertrek. “Vanwege nieuwe regels voor werkzaamheden buiten NU, neem ik afscheid”, schrijft ze.
‘Creator-journalisten’
Donna is naast haar werk in de journalistiek ook content creator. “Ik blijf content maken, dat is voor mij een soort uitlaatklep.”
Volgens Donna vindt er een interessante onwikkeling rondom zogeheten ‘creator-journalisten’ plaats.
“Je ziet op Instagram en TikTok steeds meer mensen zelf nieuwsvideo’s maken, die een soort van eigen merk zijn. Mensen die in bepaalde dossiers zitten en daar niet alleen content van plaatsen voor het medium waarvoor ze werken, maar ook zelf. Dat vind ik echt heel interessant”, aldus Donna.
“Ook ga ik met SPILNEWS goed overleggen welke samenwerkingen ik op sociale media aanga, daar is wel echt transparantie over.”
Ze geeft aan ‘creator-journalisten’ te zien als een nieuwe manier van journalistiek.
“Ik denk dat SPILNEWS daarin wel een voorloper is. Vooral in dit tijdperk waarin we leven. Het gaat allemaal zo snel wat betreft de ontwikkelingen van nieuwe manieren om journalistiek te bedrijven. Ik denk dat creator-journalisten door veel mensen nog als een bedreiging, als iets spannends, worden beschouwd. Maar als je goede regels opstelt, zou het profileren van journalisten op socials juist een kracht kunnen zijn.”


Praat mee