— woensdag 13 december 2023 15:15 | 0 reacties , praat mee

Ook Mediahuis neemt eindbod in CAO-onderhandelingen over

Ook Mediahuis neemt eindbod in CAO-onderhandelingen over
Het hoofdkantoor van Mediahuis in Antwerpen. - © Peter Hilz/ANP/Hollandse Hoogte

Na DPG Media heeft ook Mediahuis besloten om het eindbod uit de vastgelopen cao-onderhandelingen in het uitgeefbedrijf over te nemen, blijkt uit een e-mail die woensdagmiddag aan medewerkers van de uitgever is verstuurd en ook in handen is van Villamedia. De verhoging wordt in één keer doorgevoerd. Laatste wijziging: 14 december 2023, 07:35

In het oorspronkelijke eindbod zou er een structurele verhoging met nominaal 160 euro bruto per 1 januari 2024, een structurele verhoging van 2% per 1 april 2025, een structurele verhoging van 80 euro bruto per 1 januari 2024 en tot slot een structurele verhoging van 1,5% per 1 april 2025 volgen.

Het bovenstaande eindbod van de werkgevers behelst de periode van 1 januari 2024 tot 31 december 2025, maar wordt in zijn totaal op 1 januari 2024 uitgevoerd. De loonsverhoging wordt dus niet over twee jaar uitgesmeerd, maar in één keer doorgezet.

‘Significante stap’
‘Na de eenmalige uitkering van 1.200 euro in het laatste kwartaal van 2023, zetten we hiermee een significante stap in de verhoging van de koopkracht van onze medewerkers’, schrijven Rien van Breemen, CEO en Barbara Lokhorst, financieel directeur.

‘Indien de inflatie in 2025 onverhoopt zal ontsporen, dan zal Mediahuis vanzelfsprekend haar verantwoordelijkheid nemen’, luidt de argumentatie.

Lees ook: DPG Media voert eindbod van werkgevers in één keer door

In een presentatie staat dat ‘alle onderdelen van het eindbod’ naar voren worden gehaald en ‘[we] tellen dit in één keer bij elkaar op in met ingang van 1 januari 2024’.

Aan het begin van het nieuwe jaar ontvangen medewerkers van Mediahuis een specificatie wat dit bod voor hen individueel betekent. Desondanks dit voorstel hoopt Mediahuis op een ‘constructieve houding van alle betrokkenen aan de onderhandelingstafel’ bij de cao-onderhandelingen, die momenteel sti liggen.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee