— woensdag 16 mei 2018 12:21 | 0 reacties , praat mee

Oekraïne: redactiechef persbureau RIA Novosti opgepakt

Oekraïne: redactiechef persbureau RIA Novosti opgepakt
De opgepakte RIA Novosti-redactiechef Kyrill Visjinski | Yevhen Kotenko / EPA

In Oekraïne is de redactiechef van de lokale tak van het Russische persbureau RIA Novosti opgepakt op verdenking van omkoping. Kirill Visjinski zou volgens de Oekraïense veiligheidsdiensten tienduizenden euro's hebben ontvangen om met gekleurde berichtgeving het Oekraïense leger in een kwaad daglicht te stellen en desinformatie te verspreiden rond de situatie op de Krim. Laatste wijziging: 16 mei 2018, 12:31

Veiligheidsdienst SBOe zou op dinsdag ook huiszoekingen hebben gedaan bij collega’s van Visjinki. De Rus wordt van landverraad beschuldigd, meldt blog Nieuws uit Oekraïne op basis van lokale media.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov heeft geprotesteerd tegen de arrestatie en huiszoekingen en verwijst naar eerdere maatregelen die Oekraïne nam tegen specifiek Russische media in het land. Vorig jaar wees Oekraïne Russische journalisten uit en trok de accreditatie van diverse Russische media in.

Harlem Désir, verantwoordelijk voor Mediavrijheid binnen de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) heeft zijn zorgen over de arrestatie en huiszoekingen uitgesproken.

“Ik herhaal mijn oproep aan autoriteiten om het werk van buitenlandse journalisten niet onnodig te beperken en zo de vrijheid van informatie en de persvrijheid niet te verstoren”, aldus Désir.

Bekijk meer van

Ria Novosti Oekraïne
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee