NPO krijgt miljoenencompensatie ondanks ‘karig plan’
UPDATE Het NPO-plan voor de besteding van de eenmalige compensatie van 40 miljoen euro die het kabinet toezegde is in Den Haag niet goed gevallen, meldde De Telegraaf onlangs. Dee Gooi- en Eemlander bericht, op basis van bronnen nabij het proces, dat ondanks het 'karig plan' de miljoenen toch worden uitgekeerd.
Omdat een structurele budgetdaling na deze eenmalige compensatie onvermijdelijk lijkt, wordt er door de NPO en programmamakers gekeken naar veranderingen in de opzet van redacties en kostenreducties. Programmamakers willen graag kernredacties, de publieke omroepen sturen aan op goedkopere ontslagprocedures en zegden daarom het huidige sociale plan op en NPO-bestuurder Shula Rijxman herhaalde haar oproep voor juist méér geld voor de publieke omroep.
Een woordvoerder van de NPO reageert dat het door de publieke omroepen ingediende plan van aanpak nog een officiële reactie moet krijgen van OCW-minister Slob. “We wachten zijn brief hierover aan de Tweede Kamer af - onze volksvertegenwoordigers worden als eerste geïnformeerd. Daarna is het plan van aanpak voor iedereen beschikbaar en kunnen we op alle inhoudelijke vragen ingaan. In zijn algemeenheid willen wij wel benadrukken dat NPO en de omroepen niet bezuinigen op journalistiek en ook volgend jaar zullen investeren in onze journalistieke kerntaak”, aldus de NPO.
Van de 40 miljoen gaat maar een klein deel (2,9 miljoen) naar de journalistieke kerntaak van de NPO. Toekomstgerichte technologie zoals streamingdiensten krijgen een groter deel van de taart, schrijft omroepplatform Spreekbuis.


Praat mee