Nieuwe mediadirecteur voor KRO-NCRV
Jochem de Jong (42) is door de Raad van Toezicht van KRO-NCRV benoemd tot mediadirecteur. Met ingang van 1 juli 2017 start hij bij de omroep. Hij volgt Taco Rijssemus op, die begin dit jaar overstapte naar IDTV.
De Jong (42) is nu nog werkzaam als directeur/eigenaar van We Are Free Agents, een bureau dat (media-) bedrijven strategisch adviseert. Daarvoor was hij algemeen directeur van Discovery Networks Benelux en lid van het managementteam van MTV Networks Benelux.
‘Jochem heeft vanuit zijn achtergrond ruime kennis van het maken en distribueren van content. Het multimediaal denken en werken zit in zijn bloed, en hij heeft ervaring met het bouwen van sterke mediamerken’, zegt zakelijk directeur Yvonne de Haan over zijn komst. ‘In de gesprekken die we met elkaar hebben gehad, merkten we al snel dat hij een goed gevoel heeft voor de traditie en het maatschappelijke DNA van KRO-NCRV.’
De Jong roemt op zijn beurt het ‘sterke merk’ en de ‘rijke traditie’ van KRO-NCRV. ‘Dat spreekt me enorm aan.’


Praat mee