Marokkaanse journalist veroordeeld tot vijf jaar cel

De Marokkaanse journalist Suleiman Raissouni is vorige week tot vijf jaar cel veroordeeld op beschuldiging van aanranding. Ook moet hij een boete betalen van 100.000 dirham, ruim 11.000 euro.
De Marokkaanse autoriteiten arresteerden Raissouni op 22 mei 2020, nadat Adam Muhammed, een Marokkaanse LGBT-activist, een klacht had ingediend waarin hij beweerde dat Raissouni hem in 2018 seksueel had misbruikt.
Het Committee to Protect Journalists (CPJ) meldde eerder al dat aanklachten vanwege seksueel wangedrag binnen Marokko niet ongewoon zijn als straf voor kritische berichtgeving.
Raissouni, hoofdredacteur van de onafhankelijke krant Akhbar al-Youm, begon samen met collega Omar Radi in april een hongerstaking, nadat ze maandenlang vastzaten in afwachting van een vonnis over hun zaken. Radi stopte na drie weken, maar Raissouni zette door. Hij was niet aanwezig bij het proces vanwege zijn verslechterende gezondheid als gevolg van de hongerstaking, meldt CPJ.
Praat mee