— zaterdag 2 mei 2026 07:47 | 0 reacties , praat mee

Journalisten, tech-experts en wetenschappers willen overname van Nederlandse IT-dienstverlener Solvinity tegenhouden

Journalisten, tech-experts en wetenschappers willen overname van Nederlandse IT-dienstverlener Solvinity tegenhouden
© ANP / Tim de Voogt

Een groep journalisten, tech-experts en wetenschappers wil via de rechter proberen de overname tegen te houden van de Nederlandse IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Ze zijn bang dat vertrouwelijke gegevens van burgers in handen vallen van de Amerikaanse autoriteiten als het Amerikaanse Kyndryl het bedrijf zoals gepland overneemt. Laatste wijziging: 2 mei 2026, 07:50

Onder de groep prominente tegenstanders zijn Eric Smit, Joris Luyendijk, Sander Schimmelpenninck, Karin Spaink en Maxim Februari. Ook de stichtingen Privacy First en The Firewall doen mee.

Zij hadden hun bezwaren eerder al kenbaar gemaakt bij minister Heleen Herbert van Economische Zaken. Maar die vindt dat de groep geen belanghebbende is bij de overname en er dus niet bij betrokken hoeft te worden.

Overnameverbod
De deelnemers willen dat de rechter hun rol als belanghebbende erkent, zodat zij de minister ertoe kunnen bewegen Kyndryl een overnameverbod op te leggen.

Het kabinet besloot onlangs het DigiD-contract met Solvinity te verlengen, ondanks verzet van een kamermeerderheid.

Bekijk meer van

Solvinity
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee