— donderdag 19 mei 2022 16:39 | 0 reacties , praat mee

Joris Roes volgt John van den Oetelaar op als hoofdredacteur van het Eindhovens Dagblad

Joris Roes volgt John van den Oetelaar op als hoofdredacteur van het Eindhovens Dagblad

Het Eindhovens Dagblad heeft een nieuwe hoofdredacteur. Joris Roes volgt John van den Oetelaar op, die op zijn beurt chef van de onderzoeksredactie van de regionale titels van AD wordt. Laatste wijziging: 20 mei 2022, 08:58

Roes is geen onbekende in de Brabantse journalistiek. Hij werkt al sinds 1998 voor het Brabants Dagblad en nam sindsdien uiteenlopende posities in. Zowel als verslaggever, chef eindredactie, chef van de nieuwsdienst en sinds 2015 als plaatsvervangend hoofdredacteur.

“Brabant is prachtig, maar Zuidoost-Brabant is uitzonderlijk met haar steden, met De Peel, de Kempen en schilderachtige dorpen. Het is een van de belangrijkste sport- en economische centra van Nederland. Geweldig om daar te mogen werken”, zegt Roes in een persbericht.

Roes voorspelt dat online steeds belangrijker zal worden voor de titel: “Een groot bereik is mooi, maar niet voldoende. We weten tegenwoordig precies welke verhalen gewaardeerd worden. Digitale abonnementen worden afgesloten op gedegen journalistiek. Daar gaan we vol op inzetten.”

Directeur en uitgever Erik van Gruijthuijsen stelt dat Roes Brabant in zijn bloed heeft: “Maar hij is bovenal een man die zijn leven lang wordt gedreven door nieuws. Die energie kan hij uitleven in een gebied als dat van het ED.”

Wil je weten welke collega’s en concurrenten deze week nog meer een overstap maakten? Bekijk onze Transfer Thursday.

Bekijk meer van

Eindhovens Dagblad
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee