Israël wil Al Jazeera uit de lucht hebben

De Arabische nieuwszender Al Jazeera is niet langer welkom in Israël. Israël wil de kantoren van de Arabische nieuwszender Al Jazeera in Jerusalem sluiten en trekt alle perskaarten die aan journalisten zijn verstrekt in. Kabelbedrijven worden verder gevraagd de zender niet meer door te geven. Israël beschuldigt de zender er van steun te verlenen aan terroristische organisaties.
De Israëlische minister van Communicatie, Ayoub Kara, kondigde dat aan op een persconferentie, waar Al Jazeera ook niet bij aanwezig mocht zijn.
#Israel com min announced they're staring process of shutting us down. @AJENews Will b revoking press cards, shut office. Was just live.
— Scott Heidler (@ScottHeidler) 6 augustus 2017
De zender is volgens Kara de spreekbuis geworden van Islamitische Staat, Hamas, Hezbollah en Iran. Al Jazeera heeft alle beschuldigingen van de hand gewezen. Wanneer de maatregelen precies van kracht worden, is onduidelijk.
Israël baseert zijn beslissing op het soortgelijk verbod op de zender door Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Egypte en Bahrein. Die vier landen verbraken in juni de economische en diplomatieke banden met Qatar. De emir van dat land financiert de zender. Ze beschuldigen Qatar ervan de regio te destabiliseren door steun te leveren aan terroristische organisaties. Al Jazeera zou daar aan meewerken en dus willen ze de zender sluiten. Meer bij de BBC / Reuters / Al Jazeera
Praat mee