— dinsdag 16 augustus 2022 08:45 | 0 reacties , praat mee

Hoogste baas Duitse omroepen RBB op staande voet ontslagen

Hoogste baas Duitse omroepen RBB op staande voet ontslagen
Patricia Schlesinger - © Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 / Sandro Halank

Patricia Schlesinger, de hoogste baas bij de Duitse omroep RBB (Rundfunk Berlin-Brandenburg), is maandagavond op staande voet ontslagen. Schlesinger had een week geleden haar vertrek al aangekondigd, nadat ze werd beschuldigd van zelfverrijking. Toch besloten maandag 22 van de 23 omroepraden dat ze met directe ingang moest vertrekken. Laatste wijziging: 16 augustus 2022, 10:46

Dat melden diverse media, waaronder Bild en De Telegraaf. Daarbij werd bekend dat een chef techniek bij de regionale omroep twee chauffeurs heeft en net zoveel verdient als de kanselier.

Eerder werd al bekend dat Schlesinger, die naast directeur bij RBB ook voorzitter is bij omroep ARD, publiek geld uitgaf als water. Haar limousine was uitgerust met een massagestoel en ze gaf diners bij haar thuis op kosten van de omroep. Daarnaast liet ze haar kantoor, volgens Bild, voor een half miljoen euro verbouwen. Ook gunde ze via een collega consultancy-opdrachten aan haar man.

De Duitse publieke omroepen liggen al langer onder vuur, omdat er een bestuurscultuur van zelfverrijking en vriendjespolitiek zou heersen. Ieder huishouden in Duitsland betaalt maandelijks verplicht 18,36 euro aan de publieke omroep, dat bestaat uit 21 tv-zenders en 73 radiozenders.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee