Haarlems Mediafonds heeft in najaarsronde 75.000 euro beschikbaar voor nieuwe journalistieke projecten
Het Haarlems Mediafonds meldt dat tot 1 november aanstaande journalistieke voorstellen kunnen worden ingestuurd. In de najaarsronde is 75.000 euro beschikbaar. De maximale subsidie voor één productie is 50.000 euro. Ook kan het fonds een vooronderzoek financieren, waar per project maximaal 1500 euro wordt toegekend.
Het Haarlems Mediafonds deelde ook cijfers rondom de voorjaarsronde van dit jaar. Er werden tien aanvragen ingediend, waarvan er uiteindelijk twee zijn goedgekeurd: een rondom een opvangproject voor minderjarige asielzoekers en een onderzoek naar de effectiviteit van de zogeheten struikelstenen in Haarlem. Het fonds kende rond achtduizend euro aan die projecten toe.
Het fonds, dat sinds 2021 bestaat, zegt dat het eigen netwerk van deelnemende (freelance)journalisten belangrijk is voor de verspreiding van gemaakte verhalen. “Het uitgangspunt van het Haarlems Mediafonds blijft immers dat het fonds het aanbod van kwaliteitsjournalistiek gericht op de Haarlemse gemeenschap wil versterken”, aldus het bestuur.


Praat mee