— maandag 17 maart 2025 16:00 | 0 reacties , praat mee

Haarlems Mediafonds stelt weer 75.000 euro beschikbaar voor journalistieke projecten

Haarlems Mediafonds stelt weer 75.000 euro beschikbaar voor journalistieke projecten
Omroep Haarlem105 heeft van het fonds subsidie gehad om een reeks documentaires en artikelen te maken over het Haarlems stationsgebied, hier op de foto. Het gebied is al ruim twintig jaar aan peperdure veranderingen onderhevig.

De voorjaarsronde van het Haarlems Mediafonds (HMF) is weer van start gegaan. Tot 1 mei kunnen freelance journalisten en redacties die diepgravende journalistieke projecten willen doen waarin Haarlem of de directe omgeving centraal staan bij het fonds een aanvraag indienen. Totaal heeft het fonds 75.000 euro te vergeven, waarbij het maximale bedrag per project 50.000 euro bedraagt. Laatste wijziging: 17 maart 2025, 16:04

Ook is er financiering voor vooronderzoek beschikbaar, tot 1.500 euro per project.

“Het HMF is in deze voorjaarsronde actief op zoek naar actuele, onderzoeksjournalistieke projecten die meer inzicht geven in politieke, sociaal-maatschappelijke en economische ontwikkelingen in het Haarlem van nu”, schrijft het fonds in een persbericht.

Bijvoorbeeld over thema’s als wonen, zorg, of het functioneren van de politiek. De onderwerpen moeten betrekking hebben op Haarlem of de regio, maar ook journalisten van buiten de regio mogen een aanvraag indienen.

Najaarsronde
Het HMF heeft ieder jaar ook een najaarsronde. Vorig jaar werden daarvoor tien inzendingen ingediend, waarvan er zes zijn goedgekeurd, voor een totaal bedrag van bijna 40.000 euro.

Een project indienen kan op de website van het Haarlems Mediafonds, waar ook meer te lezen valt over de regels en de doelstelling van het fonds.

Bekijk meer van

Haarlems Mediafonds
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee