— donderdag 1 december 2022 17:18 | 0 reacties , praat mee

Gemeente Almelo kan mensen dwingen bericht op sociale media te wissen

Gemeente Almelo kan mensen dwingen bericht op sociale media te wissen

De burgemeester van Almelo kan mensen voortaan opdragen om een bericht op sociale media weg te halen, als ze daarin oproepen tot onrust. Wanneer mensen dat vervolgens niet doen, riskeren ze een dwangsom. Het is niet bekend hoe hoog die is. De Twentse plaats is naar eigen zeggen de eerste Nederlandse gemeente met zo'n regel. Laatste wijziging: 1 december 2022, 17:23

Almelo heeft de maatregelen donderdag naar buiten gebracht. “Online-oproepen via apps, social media of internet kunnen leiden tot fysieke verstoringen van de openbare orde. We moeten daar op voorbereid zijn”, zegt burgemeester Arjen Gerritsen in een verklaring.

Almelo zegt zulke verstoringen al te hebben meegemaakt “tijdens de boerenprotesten afgelopen zomer of tijdens de avondklokrellen in coronatijd”.

Volgens de gemeente kan de burgemeester het bevel onder meer geven als mensen online oproepen om te gaan plunderen of te rellen. De beheerder van een platform zou ook de opdracht kunnen krijgen om een bericht van een gebruiker te verwijderen.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee