— woensdag 5 september 2018 09:03 | 0 reacties , praat mee

Facebook en Twitter voor Amerikaanse wetgevers om beïnvloeding

Facebook en Twitter voor Amerikaanse wetgevers om beïnvloeding
Het Amerikaanse Congres | Michael Reynolds / EPA

Vertegenwoordigers van sociale platforms Facebook en Twitter zullen op woensdag getuigen voor een speciale senaatscommissie. Topvrouw Sheryl Sandberg (Facebook) en Jack Dorsey (Twitter) moeten wetgevers overtuigen dat hun inspanningen om politieke beïnvloeding te bestrijden voldoende (en voldoende effectief) zijn. Laatste wijziging: 5 september 2018, 09:06

De New York Times beschikt over de verklaringen zoals ze zullen worden uitgesproken. Centraal daarin zijn een schuldbewuste toon. Sandberg zal verklaren dat Facebook de beïnvloeding te traag in het vizier had en bovendien te traag handelde. Volgens Sandberg wordt Facebook steeds beter in het ontdekken en bestrijden van professionele of militaire troll farms, die handelen uit financieel of geopolitiek gewin.

“Als we ze zien, blokkeren we ze. Als er inhoud wordt geplaatst dat in strijd is met onze regels, gaat het eraf. Als aanvallers nieuwe technieken ontwikkelen, verbeteren we onze verdediging”, aldus Sandberg.

Dorsey van Twitter zal een soortgelijk verhaal vertellen. Zijn netwerk, populair bij de Amerikaanse president, krijgt veel kritiek over de ruimte die het biedt voor ultra-rechtse boodschappen, misogynie, dreiging met geweld en ongebreidelde verspreiding van nepnieuws of manipulatieve inhoud.

Tegelijk is er vanuit rechtse kringen de beschuldiging dat Twitter - met verkiezingen op de horizon - hun geluiden onderdrukt en voorrang geeft aan linkse media. Meer bij New York Times

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee