EU-commissie kraakt NSA-praktijken
De Amerikaanse autoriteiten moeten stoppen met de surveillancepraktijken waarbij enorme hoeveelheden aan persoonlijke gegevens worden verwerkt. Ook EU-lidstaten die met de Amerikanen samenwerkten moeten stoppen met de praktijken. Dat staat in een ontwerprapport van de Europese Commissie voor burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken van het Europees Parlement naar aanleiding van de surveillancepraktijken van de Amerikaanse geheime dienst NSA. De betreffende lidstaten zoals Nederland, Groot-Brittannië, Duitsland, Frankrijk en Zweden zouden hun eigen wetgeving en praktijken van inlichtingendiensten moeten herzien en zorgen dat het onder andere voldoet aan het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens.
Lidstaten zouden ook geen informatie van derden mogen gebruiken als die informatie illegaal is verkregen. Het 52-pagina’s tellende rapport geeft ook aanbevelingen voor de Europese Commissie voor onder andere beter en ander toezicht op inlichtingendiensten, voor een sterkere Europese IT-sector en voor het herstellen van het vertrouwen tussen lidstaten en de Amerikaanse autoriteiten.
In het rapport is ook een lijst opgenomen met personen die niet hebben meegewerkt aan het onderzoek. Daarop prijken de namen van de Nederlandse ministers Plasterk (Binnenlandse Zaken) en Opstelten (Justitie). Ook de Voorzitter van de Vaste Kamer Commissie voor Binnenlandse Zaken Berndsen-Jansen en de directeur van de Algemene Inlichtingen en Veiligheidsdienst (AIVD) Bertholee kwam niet


Praat mee
Reageren is niet mogelijk op dit bericht.