Eerbetoon voor Frits Baarda: brug krijgt zijn naam
De vorig jaar overleden journalist en schrijver Frits Baarda wordt geëerd. In de gemeente Dordrecht krijgt een brug zijn naam. Een motie van Gewoon Dordt werd deze week in de gemeenteraad aangenomen, meldt Dordrecht.net.
Frits Baarda, die ook jaren voor Villamedia werkte, overleed vorig jaar september op 67-jarige leeftijd aan de gevolgen van een hartinfarct.
Baarda schreef zo’n twintig boeken, waarvan de helft aan Dordrecht is gewijd, de stad waar hij het grootste deel van zijn leven heeft gewoond. Vorig jaar kwam zijn laatste boek uit, een boek waarin alle 704 bruggen van Dordrecht zijn geïnventariseerd. De brug die zijn naam gaat dragen is de ophaalbrug tussen het Duurzaamheidscentrum en het Weizigtpark. Volgens fractievoorzitter Irene Koene van Gewoon Dordt was dat een van de favoriete bruggen van de schrijver.
De nabestaanden van Frits Baarda moeten nog wel instemmen met het besluit van de gemeente.
Frits toonde zich ooit in een interview met mij voor @ViaCultura078 bezorgd. Hij was bang dat deze brug zou verdwijnen. Hij was verknocht aan deze brug. Het is mooi dat de brug weer een functie krijgt en zijn naam gaat dragen (als de nabestaanden daarmee instemmen).
— Gertjan Kleinpaste (@GKleinpaste) March 14, 2024


Praat mee