— dinsdag 17 oktober 2017 08:40 | 0 reacties , praat mee

Daphne Caruana Galizia komt om door autobom

Daphne Caruana Galizia komt om door autobom
Daphne Caruana Galizia op een foto uit 2011.

De Maltese onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia is maandag omgekomen door een aanslag met een autobom. Dat maakte premier Joseph Muscat bekend in een persconferentie. Caruana (53) schreef jarenlang over corruptie in de politiek en de zakenwereld van Malta, in onder meer de Malta Independent en The Malta Sunday Times. Laatste wijziging: 13 september 2018, 09:45

Zo nam zij onder andere ook premier Muscat op de korrel. Ze werkte aan een onderzoek naar verdachte transacties tussen het bedrijf van de vrouw van de premier en een bank in Azerbeidzjan.

Over de berichtgeving door Caruana en de beschuldigingen van corruptie aan zijn adres, zei Muscat: “Het is bij iedereen bekend dat Caruana Galizia zeer felle kritiek op mij had, politiek en persoonlijk gezien. Maar een dergelijke daad kan niet worden gerechtvaardigd.”

Caruana was onderweg in Noord-Malta toen de bom in haar auto afging. Op camerabeelden is te zien hoe het voertuig in vlammen opgaat in een veld langs de weg.

Meer bij NRC.

Bekijk meer van

Daphne Caruana Galizia
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee