— donderdag 1 juli 2021 08:33 | 0 reacties , praat mee

Café Weltschmerz wist video coronadebat wetenschapsjournalist Maarten Keulemans

Café Weltschmerz wist video coronadebat wetenschapsjournalist Maarten Keulemans
Keulemans (uiterst links) in gesprek met Ab Gietelink. Café Weltschmerz haalde het gesprek van ruim een uur kort na publicatie alsnog offline | YouTube

Wetenschapsredacteur Maarten Keulemans (Volkskrant) heeft zijn ergernis laten blijken over een door discussieplatform Café Weltschmerz verwijderde video van een gesprek tussen hemzelf en publicist en coronascepticus Ab Gietelink. Volgens Café Weltschmerz was het debat inhoudelijk niet goed genoeg. Laatste wijziging: 1 juli 2021, 08:42

De enige tijd geleden gemaakte video verscheen volgens Keulemans “eindelijk online” maar werd kort daarop alsnog verwijderd. Café Weltschmerz noemt als reden een “van beide kanten ondermaats debat”. Het gesprek zou “niet de inhoudelijke kwaliteit [hebben] waarop we gehoopt hadden”.

Voor Keulemans is de echte aanleiding wel duidelijk: “Ik denk: omdat ik Ab onder tafel lulde en ze dat niet ok vinden.” In tientallen videocolumns bij Café Weltschmerz beschuldigde Gietelink de media rondom corona van tunnelvisie en noemde ze onder meer “eenzijdig, laf en manipulatief”.

Keulemans volgde Gietelink op momenten ook - zij het beperkt - in kritiek op sommige maatregelen. Café Weltschmerz zegt Keulemans voor een nieuw debat te hebben uitgenodigd.

Nadat de video offline ging, circuleerde er al snel een kopie:

Op de SoundCloud-pagina van Café Weltschmerz is de audioversie van de discussie nog wel te beluisteren.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee