banner festival 23

— maandag 20 maart 2017, 08:52 | 0 reacties, praat mee

Britse oud-minister wordt hoofdredacteur én blijft Kamerlid

© Simon Dawson / Bloomberg / EPA

Ophef in Groot-Brittannië over de benoeming van Kamerlid en voormalig minister van Financiën, George Osborne, tot nieuwe hoofdredacteur van van de krant de Evening Standard. De krant richt zich op Londen, nationaal en internationaal nieuws. Met extra aandacht voor de the City, nu nog het financiële centrum van Europa. Laatste wijziging: 20 maart 2017, 10:07

Osborne staat nu niet alleen met één been in de politiek en de ander in de journalistiek. Een derde been staat ook nog in de financiële sector, aangezien hij in januari is benoemd tot senior adviseur van vermogensbeheerder BlackRock. Volgens de Labour pratij kan er een mogelijk sprake zijn van belangenverstrengeling. Er zullen vandaag vragen worden gesteld in het Britse parlement over de benoeming. En er zou mogelijk ook een herziening moeten komen van de regels met betrekking tot het hebben van een tweede baan voor parlementariërs.

Ook worden er vragen gesteld hoe Osborns deze functies gaat combineren. “Ik was tien jaar journalist en nu ben ik zes jaar politicus. Ik ben er niet zeker van dat ik deze functies kan combineren”, aldus de leider van de Schotse conservatieven Ruth Davidson. Labour-leider Jeremy Corbyn noemt het ‘belachelijk’ en dat dit ‘multitasken naar een ongelooflijk niveau’
tilt.

Osbornes aanstelling kan de journalistieke onafhankelijkheid daarbij in gevaar brengen, denken critici en zegt ook correspondent Lia Van Bekhoven: “Dat is ook opmerkelijk, naast het feit dat een prominente politicus, een conservatieve oud-minister met geen enkele journalistieke ervaring benoemd wordt tot hoofdredacteur”. 

Acoba, de adviescommissie die nieuwe functies van voormalige ministers en ambtenaren in de zakenwereld onderzoekt op mogelijke belangenverstrengeling, is slechts enkele dagen voor de benoeming van Osborne op de hoogte gesteld. Osborne is al eerder door Acoba berispt voor het accepteren van een nieuwe functie voordat Acoba advies kon uitbrengen. Waarschijnlijk zal dat ook nu gebeuren. Acoba kan benoemingen niet tegenhouden. Meer bij The Guardian / RTL Nieuws / BNR

Tip de redactie

Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Colofon

Villamedia is een uitgave van Villamedia Uitgeverij BV

Uitgever

Dolf Rogmans

Postadres

Villamedia Uitgeverij BV
Postbus 75997
1070 AZ Amsterdam

Bezoekadres

Johannes Vermeerstraat 22
1071 DR Amsterdam

Factuurgegevens

Villamedia Uitgeverij BV
Johannes Vermeerstraat 22
1071 DR Amsterdam

Contact

redactie@villamedia.nl

Redactie (tips?)

Chris Helt, hoofdredacteur

Marjolein Slats, adjunct-hoofdredacteur

Linda Nab, redacteur

Lars Pasveer, redacteur

Trudy Brandenburg-Van de Ven, redacteur

Rutger de Quay, redacteur

Nick Kivits, redacteur

Sales

Sofia van Wijk

Emiel Smit

Loes Smit

Webontwikkeling

Marc Willemsen

Vacatures & advertenties

redactie@villamedia.nl

Bereik

Villamedia trekt maandelijks gemiddeld 120.000 unieke bezoekers. De bezoekers genereren momenteel zo’n 800.000 pageviews.

Rechten

Villamedia heeft zich ingespannen om alle rechthebbenden van beelden en teksten te achterhalen. Meen je rechten te kunnen doen gelden, dan kun je je bij ons melden.